Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w  naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 Mszą Świętą. O godzinie 10.00 wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się przed szkołą, gdzie miała miejsce część oficjalna.
    Swoją obecnością uroczystość zaszczycił Ks. Kanonik Marian Oleksy, Ks. Sławomir Lewandowski, Pani doktor Alicja Skibińska – Sośniak, oraz Pani Kinga Przygodzińska (Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu).
    Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy.  Na akademii przygotowanej przez uczniów klas IV-VI, prowadzonej przez Panią Katarzynę Mańkowską i Pana Tomasza Stypczyńskiego, wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jednak poza poważnymi wspomnieniami pojawiły się łąki, lasy, góry i inne wakacyjne miejsca, a także nowe przyjaźnie. Za oprawę muzyczną apelu odpowiadała Pani Izabela Borkowska. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Jadwiga Buciuto. Kolejnym punktem było przedstawienie przez Panią Beatę Burdzy uczniów zerówki oraz klas pierwszych. Wysłuchaliśmy też przepięknej recytacji uczennic z klasy czwartej.
    To już za nami–teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. Trudno zatem nie zgodzić się z słowami poety:

Tysiące szkół, tysiące klas
Rozwarło swoje bramy...
Do wspólnej pracy stańmy dziś.
Uwaga! Za – czy – na – my!