Wycieczka klas 4a i 4b

W piątek 13.11.2015 r. klas 4a i 4b oraz kilka osób z klasy 5b, 5c i 6b udało się, pod opieką Pani I. Borkowskiej, Pani K. Mańkowskiej, Pani J. Szeremety oraz Pani A. Brac do Centrum Edukacyjnego „Technoludek” mieszczącego się we Wrocławskim Parku Technologicznym.
    To miejsce, w którym poprzez zabawę i kreatywne działanie można poznać tajniki nauk ścisłych oraz poćwiczyć wdrażanie swoich pomysłów w życie. Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach.
    Na pierwszych warsztatach mówiono o wynalazkach i designie. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować własny talerzyk oraz kubek.
     Kolejne zajęcia to warsztaty chemiczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda sprzęt laboratoryjny wykorzystywany przez uczonych, jakie są podstawowe rodzaje substancji chemicznych i badali efekty ich łączenia. Dowiedzieli się też, czym różnią się kwasy od zasad  i co to jest odczyn pH. Ostatnie zajęcia poświęone były  elementom robotyki oraz elemento konstrukcji.
    Wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

Katarzyna Mańkowska