Przybieżeli do Betlejem...

" Nie zapomnę chwili owej,
Co najdalsze serca brata,
Ani pieśni kolędowej,
Choćbym odszedł na kraj świata!"

Artur Oppman

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny czas, z którym wiąże się  wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych  z nich. O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski:  "Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa.  Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie."
O prawdziwości tych słów mogliśmy przekonać się 22 grudnia 2015 r.  podczas szkolnego kolędowania.
Przed całą społecznością szkolną zaprezentowali się wszyscy uczniowie klas 4-6.  Apel przygotowała oraz poprowadziła Pani Katarzyna Mańkowska oraz Pan Tomasz Stypczyński. Występ uczniów uświetniła swą grą na pianinie Pani Izabela Borkowska. Nad całością  czuwał Pan Marcin Filozof. Nie zabrakło również niespodzianek. Jedną z nich było wspólne wykonanie   kolędy przez nauczycieli uczących w kasach 4-6 oraz dwóch piosenek świątecznych wykonanych przez byłe absolwentki naszej szkoły.
Również uczniowie klas 0-3 podczas koncertu  zaśpiewali kolędy. Dziękujemy siostrze Agnieszce Bąk, państwu Gałkowskim oraz wszystkim współorganizatorom koncertu.

Tegoroczne kolędowanie wprowadziło nas w niepowtarzalny, świąteczny klimat.

Katarzyna Mańkowska