KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0-3

CHOCHLIK

Był sobie mądry chochlik
nieduży… malutki.
Nie był poważny ani wyniosły
lecz drobny pulchniutki.
Miał pyzata buzię  i dwa ząbki z przodu.
Rozśmieszał każdego zupełnie bez powodu.
Przychodził do dzieci, by rozwiać ich smutki.
Przynosił ze sobą słów wesołe nutki.
Grał na nich perliści, przebierając palcami.
Bawił się wersami jak koralikami.
Swym ciepłym spojrzeniem twardość w sercach kruszył.
Niejeden samotny człowiek do łez się przy nim wzruszył…
Może przyjść do Ciebie pomiędzy zwrotkami

Abyś to co czujesz wyrażał SŁOWAMI.

Autor: IWONA MELLER

Serca jury skradły następujące dzieci:

W kategorii klas 0-I

I miejsce   – Aleksandra Starczewska z wierszem D. Gellner -„Przyjęcie”, klasa I a

II miejsce  – Krystian Tryliński z wierszem K. Kowalskiej- „Jak dobrze być chłopakiem”   klasa I a

III miejsce – Patrycja Maślany z wierszem S. Jachowicza - „Chory kotek”, klasa 0

W kategorii klas II-III

I miejsce- Milena Leśniewska z wierszem A. Frączek- „Miss Stonoga”, klasa III a

II miejsce – Michał Gajek z wierszem W. Chotomskiej-  „Makaron”, klasa III c

III miejsce- Igor Kruszewski z wierszem J. Cudnego- „ W sieci”, klasa II a

Dodatkową kategorią była Nagroda Publiczności, którą bezapelacyjnie zdobyła Milena Leśniewska.

Wszystkim Małym Artystom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach.