Pierwszy dzwonek

1 września 2016 r., odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Po Mszy Świętej, która odbyła się w  Kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu o godz. 10.15   uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zgromadzili się na placu szkolnym aby uczestniczyć w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.
Pani Dyrektor Jadwiga Buciuto serdecznie powitała po wakacjach wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych  uczniów – z klasy 1a i 1b, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w szkole podstawowej. Pani Dyrektor zapewniała o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pedagogów. Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego przybył Burmistrz Miasta Zgorzelca Pan Rafał Gronicz, który również życzył wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu.
Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i w swoje możliwości! A nauczycielom i pracownikom szkoły cierpliwości, dobrego humoru  i sukcesów w nowym roku szkolnym!