Jesienne potyczki pierwszaków

W dniu 6 października   2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.  Od samego rana panowała uroczysta atmosfera. Przepięknie udekorowana sala, pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, a to wszystko po to, by ich ślubowanie wypadło jak najlepiej
    Na akademię przybyły panie dyrektor: Jadwiga Buciuto, Marzanna Stelmasik, Aleksandra Piotrowska,  nauczyciele, uczniowie klas drugich oraz rodzice.
    Po przywitaniu gości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie  klas pierwszych - Violettę Szymczyk i Grażynę Mackiewicz. O oprawę muzyczną zadbała pani Izabela Adamowska, a uroczystość ślubowania poprowadziła pani Beata Burdzy.  Podczas części artystycznej na pierwszaków czekała miła niespodzianka – w tak uroczystym dla nich dniu odwiedziła ich sama Pani Jesień, która przygotowała kilka konkursów sprawdzających  wiedzę i umiejętności, zdobyte w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Program artystyczny nosił tytuł Jesienne potyczki pierwszaków.  Uczniowie swoim wspaniałym występem udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Potwierdzała to również przewodnicząca Szkolnego Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mazur, która oficjalnie przywitała pierwszaków w społeczności uczniowskiej.
  Po programie artystycznym  dzieci w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyły przyrzeczenie, w którym ślubowały być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Jadwiga Buciuto przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka dużym ołówkiem, życząc uczniom  sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
   Na zakończenie  uroczystości uczniowie klas drugich zaśpiewali piosenkę dla swoich młodszych kolegów.  Wierzymy, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.

Wychowawczynie klas pierwszych serdecznie dziękują wszystkim rodzicom uczniów klas pierwszych za przybycie na uroczystość.

Link do wszystkich zdjęć     https://goo.gl/photos/drm9J9D7sSUFuMZTA