Spotkanie Wigilijne

W dniu 15 grudnia 2016 r. w restauracji Prima w Zgorzelcu odbyło się Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu dla osób starszych i samotnych.
W spotkaniu uczestniczyły osoby zaproszone, władze miasta, ksiądz i przedstawiciele Ośrodka. Modlitwa, płonące świece, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd, wzajemne życzenia, wspólna wieczerza stanowiły ważne elementy przeżywanej uroczystości.
Dopełnieniem świątecznej atmosfery dla zaproszonych gości był występ grupy wokalnej z naszej szkoły oraz wspólne kolędowanie. To spotkanie  pozwoliło  zebranym poczuć namiastkę domowego ciepła, było okazją do porozmawiania o radościach i troskach codziennego życia. Przyczyniło  się do kultywowania tradycji, a także integracji uczniów naszej szkoły z lokalną społecznością.