XV RODZINNY – DEKANALNY I POWIATOWY KONKURS WIELKANOCNY ROZSTRZYGNIĘTY

W środę, 29 marca 2017r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu został rozstrzygnięty XV Rodzinny – Dekanalny i Powiatowy Konkurs Wielkanocny, którego organizatorem jest nasza Szkoła. Patronat nad konkursem objęli:
Pan Rafał Gronicz - Burmistrz Miasta Zgorzelec, Pani Urszula Ciupak – Starosta Zgorzelecki, Pan Piotr Machaj - Wójt Gminy Zgorzelec, Ksiądz Marian Oleksy - Proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu

Do konkursu przystąpiło 17 placówek z Miasta i Gminy Zgorzelec:

1.       Niepubliczne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu

2.       Przedszkole Publiczne nr 8 w Zgorzelcu

3.       Punkt Przedszkolny "Baby City" w Zgorzelcu

4.       Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu

5.       Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu

6.       Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu

7.       „Tęcza” Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa w Zgorzelcu

8.       Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie

9.       Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy

10.     Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim

11.     Prywatna Szkoła Podstawowa „Prymus” w Zgorzelcu

12.     Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu

13.     Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi    im. Jana Pawła II w Zgorzelcu

14.     Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Zgorzelcu

15.     Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach

16.     Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie z Oddziałami Dwujęzycznymi

17.     Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. J. Korczaka w Zgorzelcu

W sumie dostarczono 247 prac.

Adresatami konkursu byli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych  i gimnazjów, którzy wykonywali prace w następujących kategoriach: pisanki, stroiki, palmy, baranki wielkanocne i prace dowolne.

Komisja, w skład której weszli: Pan Radosław Baranowski – Zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec, Pani Urszula Ciupak – Starosta Zgorzelecki, Ks. Maciej Wesołowski – Dziekan Dekanatu Zgorzelec oraz przedstawiciele szkół dokonała oceny prac przyznając nagrody i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej Szkoły:

Małgorzata Mazur z kl. VIc zajęła II miejsce w kategorii PALMA, a Aleksandra Kieruzal z kl. Va w tej samej kategorii otrzymała wyróżnienie.

Prace konkursowe można będzie nabyć 2 kwietnia w kościele św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu oraz 7 i 8 kwietnia w CHR Plaza.

XV Konkurs Wielkanocny przeszedł do historii, ale chcemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy włączyli się w jego organizację: przedszkolom, szkołom, nauczycielom – opiekunom, rodzicom, dziadkom, babciom, sponsorom oraz pracownikom Miejskiego Domu Kultury.

24 kwietnia, o godzinie 1000 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.