MINI EURO- ZGORZELEC 2017

Zwycięzcą tegorocznego turnieju Mini Euro - Zgorzelec 2017 została Szkoła Podstawowa Nr 3, która reprezentowała drużynę Polski. W finale zgorzelecka trójka starła się ze Szkołą Podstawową z Pieńska (Chorwacja) zeszłorocznym zwycięzcą turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, dlatego była potrzebna dogrywka, która... nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie Szkoły Podstawowej nr 3. Drużyny, które zakwalifikowały się do Finału Mini Euro 2017 toczyły walkę o przechodni puchar Mistrza Mini Euro, ale także o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza,PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA,  przedstawiciela McDonald Zgorzelec Piotra Borowego, Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien Arkadiusza Olejnika, MJ's Burger - Mateusza Gierwatowskiego, Departament Druku s.c., Biuro Projektowe Witold Jaśkiewicz, Media Expert, Kaufland, Piekarnia Sławnikowice oraz Przewozy Osobowe Bieleccy, którzy wozili naszych zawodników. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.

WYNIKI:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 (Polska)
II miejsce – Szkoła Podstawowa Pieńsk (Chorwacja)
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 (Irlandia)
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 (Holandia)

Dodatkowo:

Królem Strzelców został Szymon Zienkewicz (SP 5)

Najlepszym bramkarzem został Marcin Kotelnicki (SP Pieńsk)

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcel Kapciak (SP 2)

Oto nazwiska zwycięzców ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zgorzelcu:
Bartosz Suski, Hubert Grzeszczyszyn, Przybysz Piotr, Kacper Mariański, Konrad Tymiński, Krystian Wróblewski, Dominik Kapral, Gracjan Kwieciński, Kamil Żbikowski, Mateusz Polowy. Opiekun zespołu Dariusz Florek