Nowy rok szkolny, a współpraca trwa...

W dniu 4 października 2017 r. uczniowie z SP 2 po raz kolejny odwiedzili mieszkańców DPS OSTOJA w Zgorzelcu w ramach wspólnego projektu ,,Junior – Senior, czyli między nami pokoleniami”.
Tym razem to jesienne ognisko było okazją  do międzypokoleniowego spotkania,  wspólnej zabawy i biesiadowania. Dzięki spotkaniu seniorzy mieli okazję wysłuchać kilku młodzieżowych hitów z najnowszych list przebojów w wykonaniu naszych uczniów i poznać kilka tańców integracyjnych. Zaś nasi uczniowie byli zaczarowani polskimi szlagierami z dawnych lat w wykonaniu mieszkańców DPS-u.
Dzięki tej współpracy realizujemy cenne zadania wychowawcze związane z wyrabianiem u dzieci szacunku wobec osób starszych, rozwijamy wrażliwość na potrzeby innych.  Otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w wielokulturowym i wielowymiarowym społeczeństwie.
Nasi uczniowie wykazali się ogromną empatią i zrozumieniem wobec potrzeb i oczekiwań seniorów, czego dowodem może być fotorelacja ze spotkania. I już ustalono kolejne spotkanie, podczas którego  uczniowie zapoznają mieszkańców z nowinkami technologicznymi – tablet, smart-fon, laptop. Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i personelowi Domu Pomocy Społecznej „Ostoja”za ciepłe przyjęcie i zaangażowanie w wzajemną współpracę.
Marzena Kata