Dolnośląski Festiwal Nauki z udziałem naszych uczniów

Co to jest kawitacja? Czy woda wrze tylko przy 100°C? Jak wysokie mogą urosnąć drzewa?

Na te niezwykle trudne pytania nasi uczniowie z klas 6a, 6b, 6c, 3aG, 3cG próbowali znaleźć odpowiedź, bowiem 17 września rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Nauki w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Już po raz czwarty nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie. Tegoroczny XX Dolnośląski Festiwal Nauki jest organizowany pod hasłem „Nauka bez granic”. Podczas dzisiejszego wykładu, mgr Artur Rokos, fizyk Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, zapoznał naszych uczniów z trudnymi tematami fizyki. Zaprezentował swoje dociekania, zachęcał do wymiany poglądów i stwarzał okazje do wspólnej dyskusji.

Dolnośląski  Festiwal  Nauki  jest  okazją do tego, aby lepiej zrozumieć otaczający  nas  świat. Być może pozwoli niektórym naszym uczniom  odkryć  własne  predyspozycje i zainteresowania,   rozważyć  kierunki  rozwoju  i  podjąć  decyzję  dotyczącej  przyszłości.