Regionalny Etap konkursu o bioregionie,, W krainie łużyckich lasów.”

Dnia 9 listopada odbył się w Świeradowie Zdroju w Centrum Edukacji Ekologicznej Regionalny Etap Konkursu o Bioregionie,, W krainie łużyckich lasów.” Do konkursu zakwalifikowały się z naszej szkoły 2 drużyny jedna w kategorii klasy VI – VII i druga reprezentanci klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w rywalizacji o najlepsze miejsca uczestniczyły najlepsze drożyny z 3 powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego i lubańskiego.

Zmagania odbyły się  w kategoriach :

• Kategoria 1: klasy IV- V szkoły podstawowe.
  • Kategoria 2 klasy VI – VII szkoły podstawowe.
  • Kategoria 3 szkoły podstawowe klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

Obie nasze nasze drużyny zostały sklasyfikowane na VI miejscu w rejonie . Przykro troszkę, że klasy gimnazjalne rozwiązywały test taki sam jak szkoły średnie i nie było oddzielnej kategorii dla klas gimnazjalnych.

Każdy uczestnik konkurs otrzymał nagrody a szkoła pozyskała wartościowe pomoce dydaktyczne  w postaci gry dydaktycznej i folderów o lesie. Podczas pobytu poznaliśmy  ścieżkę dydaktyczną  na Zajęcznik i zostaliśmy ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.

Gratuluję serdecznie  uczniom reprezentującym :

Klasy VI – VII – Małgorzata  Mazur i Julia Marek – opiekun przygotowujący uczniów M. Stelmasik,

Klasy gimnazjalne : Klaudia Małecka, Igor Radecki, Michał Ilnicki. - opiekun przygotowujący uczniów M. K. Pogłódek

Opiekun uczniów podczas wyjazdu: Krystyna Pogłodek