PASOWNIANIE NA CZYTELNIKA

W listopadzie i grudniu 2017r. oraz w styczniu 2018r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie klasy 5c w składzie: Amelia Biel, Vanessa Nowacka, Jakub Komsta, Błażej Obuchowski i Tadeusz Chodorowski. Przygotowali i zaprezentowali krótkie przedstawienie wprowadzając młodszych kolegów  w świat książki, biblioteki, zasad i reguł w niej panujących.  Pierwszoklasiści złożyli też uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i dbać o nie jak  o najlepszych przyjaciół. Następnie sam Król – Czytelnik  i Królowa – Książka dokonali aktu pasowania każdego ucznia na czytelnika.  Dowodem potwierdzającym to wydarzenie był pamiątkowy dyplom złożony na ręce Pani wychowawczyni każdej z klas pierwszych.
Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali drobny prezent w postaci zakładki do książki.
Iwona Miklaszewska- Stawowa

Środa, 2018-09-26