Ogólnopolski Dzień Matematyki

W poniedziałek 12 marca drużyny uczniowskie z klas czwartych i piątych obchodziły Ogólnopolski Dzień Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej. W tym roku uczniowie rozwiązywali zagadnienia matematyczne o tematyce kulinarnej. Sprawiało im to wielką satysfakcję, gdyż zadania nie wymagały większej wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć zabawy. W klasach czwartych zwyciężyła damska drużyna z klasy 4c w składzie:
Hania Brzozowska, Natalia Nowak, Oliwia Rasławska, Ala Sawicka i Hania Zwolak.Z klas piątych zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 5c: Tadek Chodorowski, Amelia Biel, Szymon Gałkowski, Szymon Pomorski, Michał Gajek i Błażej Obuchowski. Każdy z uczestników Dnia Matematyki otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy symboliczne nagrody. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą matematyczną zabawę i zapraszamy do świętowania za rok????
Maria Czajkowska, Małgorzata Sochalec, Jadwiga Proniewicz- Hasiak, Katarzyna Przybyś - nauczycielki matematyki

Opracowała Jadwiga Proniewicz-Hasiak