Zajęcia biologii w Muzeum Przyrodniczym w Goerlitz

W piątek 16 marca po 5 lekcji klasy 3c i 2d zebrały się przed szkołą. Stamtąd ruszyliśmy do muzeum, które znajdowało się w Goerlitz.  Opiekunkami wycieczki były panie Agnieszka Gryganiec, Krystyna Pogłódek, Renata Kmieć.

Na miejsce dotarliśmy koło godziny 14. Zanim weszliśmy do środka  nauczyciele zrobili nam grupowe zdjęcie.  Następnie poszliśmy zostawić  rzeczy w szatni, wzięliśmy ze sobą kartki lub zeszyty i coś do pisania. Chwile później w jednej z sal wystawowych dowiedzieliśmy się szczegółów dotyczących naszej pracy w dniu dzisiejszym w muzeum. Głównym tematem były ,, zwierzęta ery mezozoicznej i żyjące współcześnie, dowody bezpośrednie ewolucji”. Mieliśmy opisać wybrany przez nas dowód ewolucji bezpośredniej. Po dokładnych instrukcjach od pani Pogłódek każda klasa  podzieliła się na grupy oraz zrobiliśmy sobie klasami zdjęcia. Następnie rozdzieliliśmy się w poszukiwaniu informacji. Przydatnymi urządzeniami okazały się tłumacze, które otrzymaliśmy przy wejściu, po jednym na grupę.

Aby zaliczyć projekt każda grupa miała napisać notatkę i zrobić sobie zdjęcie przy eksponacie 3D. Wszyscy  wykonali zadanie bez problemu.

Koło godziny 15 zaczęliśmy zbierać się przy wejściu. Oddaliśmy urządzenia i ruszyliśmy z powrotem do Polski. Gdy przeszliśmy przez granice pożegnaliśmy się z nauczycielami. Każdy rozszedł się w swoja stronę.

Wycieczka do muzeum była bardzo pouczająca. Mogliśmy się dużo dowiedzieć  na temat ewolucji oraz uzupełnić wcześniejsze informacje.  Eksponaty 3D były niesamowite, można było poczuć jakby wszystko było tam prawdziwe.

Mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję, by wybrać się na taką wycieczkę. Mimo, że pogoda nie dopisała wyjście do muzeum było bardzo udane.

Uczennica klasy 3c: Edyta Jaśkiewicz