Piątek trzynastego w klasie 3c

Akurat w piątek, 13 kwietnia 2018 r. wypadł termin kolejnego spotkania w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tym razem to uczniowie z Görlitz przyjechali z wizytą do Zgorzelca., a gospodarzem była klasa 3c wraz z wychowawczynią panią Danutą Konieczną oraz nauczycielką języka niemieckiego. Wszyscy bardzo szybko odnaleźli swoich partnerów i można było przejść do zajęć. Utworzone zostały dwie grupy. Jedna grupa miała najpierw zajęcia językowe, na których uczniowie poznawali i utrwalali słownictwo związane z tematem rodzina. Potem każdy musiał opowiedzieć partnerowi o swojej rodzinie – polscy uczniowie w języku niemieckim a niemieccy w języku polskim. W tym samym czasie pozostała część grupy miała zajęcia sportowe na boisku szkolnym, m.in. grała w zbijaka, w parach trzeba było przenieść piłkę bez pomocy rąk. Po krótkiej przerwie grupy się wymieniły, uczniowie z zajęć ruchowych udali się na zajęcia językowe, a ci z sali lekcyjnej na boisko. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem walczyli o punkty w rywalizacji sportowej, a w klasie w parach tandemowych pilnie wykonywali kolejne ćwiczenia językowe. Okazało się, że piątek trzynstego wcale nie musi być pechowym i ponurym dniem, bo jest na to sposób - wspólna nauka oraz zabawa z niemieckimi rówieśnikami.