Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Drodzy uczniowie i rodzice.
W kwietniu w naszej szkole trwa wielka społeczna akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” tzw. dolnośląskie pospolite ruszenie pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny - Telewizja Wrocławska.
W związku, z czym zwracam się do wszystkich o wsparcie akcji symboliczną złotówką do ratowania polskich nekropolii pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, które są zdewastowane i zapomniane, znajdują się mogiły dziadów i pradziadów młodych mieszkańców Dolnego Śląska. Wielu młodych ludzi o tym nie wie, nie pamięta. Takiej świadomości nie przekazały rodziny. Ale jest okazja poznać historię swego rodu, a tym samym dzieje swojego narodu. Jest okazja, aby przeżyć swoistą lekcję patriotyzmu.
Symboliczne złotówki będą zbierane 12.04 ulica Reymonta i 13.04 ulica Orzeszkowej

Informacje o akcji można znaleźć na www.studiowschod.org.pl/mogily.htm