Współpraca polsko-niemiecka w klasie 1 b

W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Tym razem klasa pierwsza 1b gościła uczniów z Görlitz w Zgorzelcu. Tematem spotkania była „Wiosna“. Formuła dnia wspólnych zajęć jest już doskonale znana pierwszakom. Jak zwykle zostali oni podzieleni na dwie mieszane grupy. Jedna grupa pracowała w parach tandemowych pod czujnym okiem nauczycielki języka niemieckiego nad słownictwem związanym z wiosną. Uczniowie wspólnie wypełniali arkusze pracy, ćwiczyli wymowę nowych wyrazów. W tym samym czasie druga grupa brała udział w zabawach ruchowych, które przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy 1 b pani Iwona Makowska-Rybak. Po wspólnej przerwie śniadaniowej nastąpiła wymiana grup na zajęciach. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali w parach, a podczas rywalizacji sportowej walczyli o każdy punkt dla swojej grupy, chociaż nie walczyli ani o kufer złota ani o medale ani o oceny. Nagrodą dla wszystkich była dobra zabawa oraz miło spędzony czas.

Środa, 2018-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała