Słodka niespodzianka dla klasy 2b

W dniu 27 kwietnia 2018 r. odwiedziliśmy już po raz kolejny niemieckich kolegów. Nasz wyjazd do Görlitz odbył się w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Na samym początku spotkania dowiedzieliśmy się, że czeka na nas niespodzianka, ale nikt nie chciał zdradzić nam więcej szczegółów. Byliśmy bardzo ciekawi, co to za niespodzianka. Najpierw mieliśmy jednak - zresztą tak jak zawsze - zajęcia w dwóch mieszanych grupach. Połowa uczniów brała udział w grach i zabawach ruchowych, tym razem na boisku szkolnym. Byliśmy podzieleni na dwie drużyny. Naszym zadaniem było jak najszybciej pokonać tor przeszkód i wypełnić kartę do gry w bingo w taki sposób, aby mieć wykreślonych pięć cyfr obok siebie. Ta część z nas, która została w sali lekcyjnej, miała zajęcia językowe. My także graliśmy w bingo, ale tylko rzucaliśmy dwoma kostkami w czterech grupach, mówiliśmy liczbę oczek po polsku lub po niemiecku i skreślaliśmy je na naszej karcie pracy. Naszym zadaniem było wykreślenie aż wszystkich cyfr. Zwycięzcy jako pierwsi poznali smak niespodzianki. Na każdego z nas czekała słodziutka wata cukrowa. Okazało się, że nasza partnerska szkoła posiada specjalne urządzenie do produkcji waty cukrowej, a ponieważ był to ostatni dzień wspólnych zajęć tandemowych w tym roku szkolnym, zaplanowano słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Ten pomysł bardzo nam się spodobał! Po przerwie śniadaniowej tradycyjnie każda grupa udała się na inne zajęcia. Ci z nas, kórzy poszli na zajęcia językowe, wiedzieli już od kolegów, jaka niespodzianka na nas czeka. To bardzo motywowało do pracy, bo każdy z nas chciał jak najszybciej spróbować słodkiej waty cukrowej. Czas spędzony w ten piątek w Görlitz minął nam bardzo szybko. Za miesiąc pojedziemy razem na wycieczkę do Wyspy Kultury Einsiedel. Ciekawe, czy tam też będą czekały na nas jakieś niespodzianki?