Lekkoatletyka dla każdego! - brawo SP2!

W dniu 28.04.2018 roku (sobota), na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbyły się zawody w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego!

Dzieci startowały w konkurencjach indywidualnych: 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz 600 m i 1000 m, w podziale na kategorie wiekowe.

Naszą szkołę z sukcesami reprezentowali uczniowie z klasy sportowej - 4a. Laura Pająk jako jedyna dziewczynka w naszej reprezentacji zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową. Również III miejsce w rzucie piłeczką palantową zdobył Marcel Olszanowski. Dużą konkurencję mieli: Jakub Zwierzyński oraz Łukasz Wilczyński przy skoku w dal, ponieważ o medalu zdecydowały centymetry. Kuba o 1 cm przegrał srebny medal, natomiast Łukasz również 1 cm zdecydował, że przegrał rywalizację o brązowy medal!!! Miłosz Fryszer wywalczył w biegu na 60m również brązowy medal!

Na starcie pojawiły się reprezentacje z następujących ośrodków: Bogatynia, Bolesławiec, Bolków, Bielawa, Jawor, Jelenia Góra, Lubin, Olszyna, Polkowice, Rakowice, Węgliniec i Zgorzelec. Za miejsca I-III, w każdej konkurencji i kategorii wiekowej, dzieci otrzymywały pamiątkowe medale.

W sumie, w zawodach wzięło udział blisko 140 dzieci, więc dorobek czterech brązowych medali na pięciu zawodników uważam za sukces. Gratuluję wszystkim zawodnikom  życzę dalszych sportowych sukcesów.