MINI EURO ZGORZELEC 2018

W dniu 30 maja 2018 już po raz siódmy w naszej szkole został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Mini Euro – Zgorzelec 2018. Od 2012 roku jest ten turniej organizowany w SP 2, biorą w nim udział uczniowie wielu szkół podstawowych z powiatu zgorzeleckiego. Formuła turnieju jest taka, że najpierw przez okres kilku tygodni odbywają się mecze "kwalifikacyjne" pomiędzy nimi, a następnie ostatniego dnia maja odbywa się Turniej Finałowy na boisku w SP 2 w Zgorzelcu przy ulicy Reymonta, gdzie dzieci reprezentujące swoje szkoły, umawiają się, że reprezentują wybrane przez siebie kraje. A więc mecze odbywają się np pomiędzy Francją a Ukrainą lub Polską a Czechami. Rozgrywki turniejowe, mają zapewnioną odpowiednią oprawę, zaangażowanych kibiców - uczniowie, ich rodzice, nauczyciele, prawdziwego sędziego piłkarskiego, orkiestrę itp. Główną nagrodą dla drużyny jest możliwość zabrania do szkoły na cały rok olbrzymiego przechodniego pucharu, który jest oficjalnie i z wielką "pompą" wręczany przez Burmistrza Miasta.

Mecze ćwiećfinałowe:

SP 2 (1)  (Niemcy) - SP Cogito (Czechy) – 2:0

SP 2 (2) (Dania) – SP Bierna (Anglia) - 1:1

SP Pieńsk (Irlandia) – SP 3 Zgorzelec (Polska) – 0:1

SP „Tęcza” (Grecja) – SP Węgliniec (Holandia) – 2:1

Mecze półfinałowe:

SP 2 (1)  (Niemcy) - SP Bierna (Anglia) – 4:0

SP 3 Zgorzelec (Polska) - SP „Tęcza” (Grecja) – 4:0

III miejsce w turnieju wywalczyła sobie szkoła podstawowa „Tęcza”. Natomiast w meczu finałowym spotkały się dwie zgorzeleckie szkoły: gospodarze i ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju SP 3. Przy ogromnym wsparciu kibiców niestety gospodarze ulegli 0:2 i Mistrzem Turnieju Piłki Nożnej Mini Euro – Zgorzelec 2018 została Szkoła Podstawowa nr 3 w Zgorzelcu! Gratulujemy!!!

Finałowy turniej jest elementem większego festynu organizowanego w naszej szkole tego dnia. W organizację festynu zaangażowani są wszyscy nauczyciele, którzy organizują różne stoiska/punkty atrakcyjne dla dzieci. W tym roku odwiedziła nas Policja z różnymi pokazami i prelekcjami, Straż Graniczna z pokazami sprzętu, Straż Pożarna, która zorganizowała wejścia dla chętnych dzieci na najdłuższą rozkładaną drabinę będącą na jej wyposażeniu, a zakład wodociągowy postawił kurtynę wodną, aby można było się schłodzić. Dzieci podczas festynu mają możliwość zakupienia kiełbaski z grilla, ciasta, czy też zjedzenia gofra, zdrowej owocowej sałatki lub napić się koktajlu owocowego. Oprócz kawiarenki był również salon piękności, gdzie można było pomalować sobie paznokcie, czy też zrobić szaloną fryzurę.

Jak dotąd do wsparcia naszego turnieju udało się nam pozyskać wiele firm z terenu Zgorzelca i nie tylko. Są to np. stale współpracujący z nami McDonalds, Sparkasse Goerlitz, Kopalnia i Elektrownia Turów, Biuro Projektowe Witold Jaśkiewicz, firma transportowa Bieleccy, piekarnia Huebner i wiele innych darczyńców i sponsorów. Wspiera nas medialnie zinfo.pl, zgorzelec.info oraz lokalna prasa drukowana.

Lista naszych sponsorów:

1. Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz
  2. Wójt Gminy Zgorzelec - Piotr Machaj
  3. Ryszard Roszkowski dyrektor spółki Ultima Skoda Jelenia Góra
  4. Marek Dziamski przedstawiciel spółki Ultima Zgorzelec
  5. Piotr Borowy - McDonald Polska
  6. Witold Jaśkiewicz - Biuro projektowe
  7. Arkadiusz Olejnik - Sparkasse
  8. Armin Hübner - Hübner Baker Horka
  9. Rafał Zarzecki - Citronex
  10.  Mariusz Latus -  Mario Market
  11.  Roman Butra - właściciel Rowery serwis (ul. Kościuszki 27c)
  12.  Rojek Radosław - FYO Artykuły Biurowe
  13.  Pani Andżelika Grabowska
  14.  Pani Anita Pacyniak przedstawiciel kawiarnio-lodziarni Carte D'or w Plazie
  15.  Maria Chmara - Kaufland Zgorzelec
  16.  Pan Piotr Staszewski
  17.  Magda Brzeska - Fitness Studio "Magda"
  18.  Pani Katarzyna Chodorowska „Chodex’
  19.  MK Bowling Zgorzelec
  20. Stowarzyszenie przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Zgorzelcu „Zintegrowani”

Wszystkim sponsorom oraz innym przychylnym nam firmom, rodzicom, zaangażowanym nauczycielom bardzo, bardzo dziękujmy!!! Bez was ta impreza by się nie udała!