SUKCESY NASZYCH WĘDKARZY!

Reprezentacja naszej szkoły uczniowie klasy VIIa /wychowawca  pani A.Kalinowska/ i członkowie Szkółki Wędkarskiej ESOKS-2K/opiekun pan Adam Rebiger/ brali udział w V Międzynarodowych zawodach wędkarskich w dyscyplinie spławikowej  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, które odbyły się 2.06.2018 r. w Sieniawce. Nasza reprezentacja odniosła najlepsze wyniki w grupie juniorów 13-17 lat.
I miejsce zajął Paskal Pegen VIIa
V miejsce zajął Filip Skibiński ESOKS-2K
VI miejsce zajął Piotr VIIa.

Natomiast 3 czerwca 2018 r. na Zalewie Czerwona Woda w Zgorzelcu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej dla szkół podstawowych. Organizatorem zawodów było Koło PZW Zgorzelec .W zawodach uczestniczyło 29 zawodników z różnych szkół m.in.: Szkoła Podstawowa nr 5 i nr 3 ,Szkoła Specjalna, a największą grupę stanowiła nasza szkoła. Najmłodszym uczestnikiem był 6-letni Antoś Rebiger od września uczeń SP2.
W punktacji drużynowej zwyciężyła nasza szkoła w składzie:
1.Paskal Pegen VIIa,2.Piotr Ławrynowicz VIIa,3.Michał Przystaś VIIa
Indywidualnie zwyciężył 1 miejsce  nasz uczeń Paskal Pegen  ze wspaniałym wynikiem 3.340 pkt,
2.Bartosz Piątek -Szkoła Podstawowa nr 3-1.140 pkt
3.Filip Skibiński ESOX-Dwójka 860 pkt.
Impreza była bardzo licznie obserwowana przez rodziców i dziadków oraz sprawnie przeprowadzona przez Koło PZW Zgorzelec. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe upominki ufundowane przez Starostwo Zgorzeleckie.
A na koniec po udanych zawodach poczęstunek.

Gratulacje składa instruktor prowadzący szkółkę Pan Adam Rebiger.

Poniedziałek, 2018-06-18

Imieniny: Elżbiety, Marka