WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SP2 2018/2019

28 września 2018 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się wśród klas starszych 6-8 SP i 3 GIM. Swoje kandydatury zgłaszali uczniowie, którzy chętnie angażują się w życie szkoły i chcieliby ją reprezentować. Do Zarządu mogli kandydować członkowie z Rady Samorządu Uczniowskiego, którą tworzą wszystkie Samorządy Klasowe. Zgłosiło się 16 osób. Głosowanie poprzedziła kampania wyborcza, w trakcie której trzy kandydatki na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego zaprezentowały się i przedstawiły swoje programy wyborcze społeczności szkolnej. Dzięki temu wyborcy mogli lepiej poznać sylwetki kandydatek oraz ich pomysły na działalność na rzecz szkoły. Nad poprawnością demokratycznych wyborów czuwała Komisja Wyborcza. Do Zarządu mogło wejść tylko 10 osób. Głosowanie odbyło się w sposób tajny, równy i powszechny. Po zapoznaniu się z postulatami, programami wyborczymi i sylwetkami Rada Samorządu Uczniowskiego wybrała Przewodniczącą i Zarząd Samorządu.

Oto wyniki głosowania:

ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  2018/2019

Przewodnicząca: Andżelika Knapkiewicz klasa III A Gim
Wiceprzewodnicząca: Aleksandra Szymkowiak klasa III C Gim
Skarbnik: Konrad Krzywonos klasa III A Gim
Sekretarz: Małgorzata Mazur klasa VI B

Członek i opiekun tablicy SU : Weronika Skrzypczyk klasa VIII A

Członek: Eryk Potyczka klasa VII A

Członek: Wiktoria Leja klasa III D Gim

Członek: Wiktoria Zagrodnik klasa III C Gim

Członek: Jakub Jaworski klasa VI D

Członek: Karolina Zygart klasa III A Gim

Gratulujemy! Życzymy wytrwałości w dążeniu do postawionych celów oraz wielu sukcesów i samych fantastycznych inicjatyw w bieżącym roku szkolnym!

Zarząd i Rada SU będą wdrażały w podstawy samorządności nasz Mały Samorząd (kl.1-5 SP z ulicy Reymonta)
i wspólnie (na miarę możliwości) będą realizować plan pracy SU.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego w 2018/2019: Renata Kmieć

~ Samorząd Uczniowski ~