Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2018

Trwa Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2018, w ramach tej inicjatywy uczniowie z klasy 2c  wraz z zaprzyjaźnionymi bliźniakami  Julką i Kubą  z projektu MegaMisja. postanowili podjąć się trudnej misji pod hasłem Kodowanie z Psotnikiem. Dzieci otrzymały kopertę z instrukcją, wykonania zadania. W różnych miejscach budynku zostały pochowane zdania ortograficzne. Nie były łatwe, ponieważ Psotnik tradycyjnie namieszał. Uczniowie podjęli się misji z wielkim zaangażowaniem. Czytając instrukcję odnajdowali kolejne zadania. Przy ich wykonaniu mogli skorzystać z różnych źródeł informacji. Mieli możliwość skorzystania z Internetu, słownika ortograficznego oraz z pomocy dorosłych. Zadanie wykonali wyśmienicie. W nagrodę otrzymali niespodziankę od Psotnika. Zajęcia były ciekawe, dzięki nim dzieci nauczyły się czytać instrukcję oraz utrwaliły zasady ortograficzne, korzystając przy tym z różnych źródeł informacji.

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii