Uczniowie zgorzeleckich szkół zaśpiewali dla Niepodległej!

13 listopada w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym odbyły się dwa koncerty pt.Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych dla uczniów zgorzeleckich szkół podstawowychi ponadpodstawowych.

Młodzi zaśpiewali dla Niepodległej pod przewodnictwem Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu i z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego.

Należy podkreślić, że uczniowie w październiku uczestniczyli w warsztatach wokalnych w zgorzeleckiej szkole muzycznej, co przyniosło spodziewane rezultaty: pięknie zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne: Przybyli ułani pod okienko, O mój rozmarynie, Pierwsza Brygada

Koncerty poprowadziła i opowiadała o polskiej historii Dorota Adaszewska. Chór przygotowała Małgorzata Duda. Aranżacje polskich pieśni patriotycznych dla Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy. Koncerty zorganizowano przy współpracy    z Wydziałami Edukacji Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta.

Współorganizatorami koncertów byli: Starosta Zgorzelecki, Burmistrz Miasta Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

We wspólnym śpiewaniu uczestniczyli uczniowie i pedagodzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych:

• Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu;
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu;
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu;
  • Szkoła Podstawowa Cogito w Zgorzelcu;
  • Szkoła Podstawowa Tęcza w Zgorzelcu;
  • Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu;
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu;
  • Liceum Ogólnokształcące Cogito w Zgorzelcu;
  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu;
  • Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu.

Dziękujemy za wspólne śpiewanie!

Dorota Adaszewska