PROJEKT "PIERWSZA POMOC - UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

21 lutego 2019 r. uczniowie klas trzecich zaprezentowali w auli szkolnej projekt „Pierwsza pomoc – uczę się bezpiecznie żyć”. Młodzież podzieliła się z koleżankami i kolegami z klas szóstych i siódmych swoją wiedzą na temat bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach oraz jak udzielić pierwszej pomocy, jeżeli dojdzie do jakiegoś zdarzenia. Tematy, które poruszyli, to bezpieczeństwo na lodzie, zachowanie podczas wypadku drogowego, jak pomóc osobie, która straciła przytomność. Pokazali też,  jak opatrzyć ranę z wbitym przedmiotem oraz jak rozpoznać i jak się zachować wobec nieznanego zwierzęcia. Opowiedzieli także, jak ważne dla zdrowia i życia osoby poszkodowanej są pierwsze minuty i godziny po wypdku i że to my mamy także na to wpływ jako świadkowie zdarzenia.

Krystyna Cichocka