DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W naszej szkole w tym dniu uczniowie we współpracy z nauczycielami zainicjowali i przeprowadzili działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W ramach obchodów DBI w budynku przy ul. Orzeszkowej powstała Strefa CyberPrzestrzeni, na której można było przez cały dzień korzystać i zapoznać się z przygotowanymi atrakcjami, m.in.: Kącik CyberPomocy – gdzie uczniowie mogli uzyskać informacje na temat uzyskania wsparcia w sytuacjach doświadczania cyberprzemocy, rozdawano specjalnie przygotowane ulotki. Utworzono Kącik CyberFotoBudka, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli sfotografować się z krótkimi sentencjami, ważnym przekazem na temat rozwagi w internetowym świecie. Powstał również Kącik CyberMakeUp - chyba najbardziej cieszący się popularnością ;), z którego mógł skorzystać każdy chętny uczeń, który na znak celebrowania DBI mógł mieć pomalowaną twarz przez uzdolnione uczennice naszej szkoły. W tym dniu na twarzach naszych uczniów królowały kolorowe kwiatki, serduszka, motylki itp.

Podczas długiej przerwy odbył się punkt kulminacyjny obchodów – powstała Droga Bezpiecznego Internetu. To droga, którą wspólnie stworzyli uczniowie i nauczyciele. Na kilkumetrowym kartonie powstały slogany, złote myśli, praktyczne wskazówki – składowe bezpiecznego internetu. Taka inicjatywa zintegrowała uczniów i nauczycieli, pokazała, że o bezpiecznym internecie wiemy naprawdę wiele.

Na zakończenie przybyli do Cyberprzestrzeni uczniowie i grono pedagogiczne odśpiewało piosenkę o bezpiecznym internecie do popularnej piosenki Despacito. Pomimo że była to bitwa na głosy, jednogłośnie uznano, że wszyscy wygrali. Wygrali wszyscy, którzy z tak wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanym happeningu! Dziękujemy i gratulujemy!

Marzena Kata