KOLEJNE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W SZKOLE … DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

W dniach 11,12,13 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli. Uczniowie z klas 4,5,6 uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, które odbyły się w miłej i wesołej atmosferze, sprzyjającej przyswajaniu wiedzy. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom edukacyjnym, uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę zajęć: Złość da Ci w kość, Bez – stres!, Nie bój się lęku. Warsztaty prowadzili zaproszeni specjaliści z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki. Uczniowie uznali zajęcia za potrzebne i bardzo atrakcyjne. Z oferty Centrum Działań Profilaktycznych skorzystali również nauczyciele, którzy uczestniczyli w dwóch szkoleniach, pt. Chodź pomaluj mój świat - (praca z dzieckiem przejawiającym oznaki depresji) oraz Uczniowie pod specjalnym nadzorem - (praca z dziećmi o specjalnych potrzebach wychowawczych).

Marzena Kata - pedagog