SP 2 NA NIEBIESKO

W dniu 02 kwietnia 2019 r. nasza szkoła włączyła się do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrani byli na niebiesko. Ponadto, w programie było rozdawanie samodzielnie zrobionych przez uczniów bransoletek z symbolem autyzmu, niebieska fotobudka, prezentacja filmu o autyzmie. Kulminacją dzisiejszego wydarzenia było spotkanie całej szkolnej społeczności przed szkołą. Na długiej przerwie przeprowadzono Międzyklasowy Niebieski Quiz, rozdawano watę cukrową z niebieską poświatą i niebieskie cukierki. Finałem akcji było wspólne odśpiewanie piosenki integracyjnej ”Jesteśmy tu”. Było naprawdę niebiesko!!! Hasłem obchodów dzisiejszego dnia w naszej szkole było: „Autyzm. Szanuję! Rozumiem! Wspieram!” Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu dzisiejszego dnia oraz wszystkim za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach. Organizatorami akcji była wychowawczyni klasy integracyjnej - pani Renata Kmieć oraz pani pedagog - Marzena Kata.

Marzena Kata