TRZYMAJ FORMĘ

Przez cały rok szkolny uczniowie klas IV, na lekcjach przyrody, pod opieką pani Janiny Szeremety, realizowali zadania z zakresu edukacji prozdrowotnej na temat „Co wiesz o prawidłowym odżywianiu?”. Pracując w grupach wykonali plakaty tematyczne – piramidę pokarmową. Uczniowie  ukazali na nich, jak często należy jeść produkty z różnych grup, by należycie zadbać o swoje zdrowie oraz przedstawili potrawy, których nie należy spożywać zbyt często. Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, co pozwoliło uczniom z innych klas oraz rodzicom zapoznać się z tym ważnym dla naszego zdrowia zagadnieniem.

Bądź aktywny i zdrowo się odżywiaj!” - to hasło edukacji w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Dziękujemy pani pielęgniarce za cenne uwagi i obiecujemy, że będziemy przestrzegać zasad bycia zdrowym, codziennie „trzymając formę!”.

Janina Szeremata