WYCIECZKA KLASY 3D DO TRÓJMIASTA

    Wycieczkę zaczęliśmy w Zgorzelcu 26 maja 2019 r. wsiadając o godzinie 19:41 do pociągu relacji Zgorzelec-Węgliniec, a następnie, po przesiadce, do pociągu z Węglińca do Wrocławia. Tam, na dworcu głównym, czekaliśmy na wieczorny pociąg z Wrocławia do Gdyni. Podróż przebiegła bez problemów i bez opóźnień.

    Po ulokowaniu się w hostelu, wyruszyliśmy spacerem, wraz z przewodnikiem, po Gdyni, aby dojść do portu, skąd mieliśmy wyruszyć promem na Hel. Na Helu odwiedziliśmy Fokarium, oglądaliśmy lokalne zabytki, w tym gotycki kościół i główną zabytkową aleję miasteczka, spacerem skierowaliśmy się też w kierunku Mierzei Helskiej, po drodze zwiedzając umocnienia obronne z okresu II wojny światowej. Potem był czas wolny na obiad i zakup pamątek i powrót promem do Gdyni. Wieczorem, z częścią grupy, odbył się spacer na plażę w Gdyni głównym deptakiem miasta, Skwerem Kościuszki. Trzeciego dnia pobytu w Trójmieście z samego rana pojechaliśmy kolejką podmiejską do Gdańska, tam zwiedziliśmy wszystkie kościoły w centrum miasta, które były kościołami gotyckimi, jednak z wnętrzem z różnych epok. Zwiedziliśmy także dworzec PKP, Długi Targ, bramy miejskie, Żurawia i całe nadbrzeże Motławy, podeszliśmy także pod Muzeum II Wojny Światowej oraz zwiedziliśmy Muzeum Miejskie. Gdańsk był też miejscem, gdzie odwiedziliśmy kompleks Jump City, gdzie młodzież mogła skorzystać z trampolin. Po zwiedzaniu i trampolinach był czas wolny w galeriach w Gdańsku. Powrót do Gdyni odbył się kolejką. Dzień czwarty to spacer plażą z Gdyni do Sopotu, tam z wycieczką zobaczyliśmy sopockie molo oraz główną ulicę tzw. Monciak, gdzie był czas wolny, po zwiedzaniu i czasie wolnym przyszedł czas na Aquapark. Dzień piaty zarezerwowany był na spacer po Gdyni i odwiedzenie Akwarium Morskiego w Gdyni. Wieczorem wyjechaliśmy pociągiem z Gdyni, kończąc pobyt w Trójmieście 31 maja i wróciliśmy do Zgorzelca.

    W wycieczce uczestniczyło 14 uczniów, którzy byli pod opieką: wychowawcy klasy, nauczyciela emerytowanego – p. Krystyny Nowik oraz rodzica p. Agaty Gabrielskiej. Przez 3 dni towarzyszył nam i oprowadzał nas pilot – Rafał Pogłódek. Podczas wycieczki wspólnie robiliśmy śniadania i kolacje, mile spędzaliśmy czas integrując się.

Krystyna Pogółdek