BAJKA PROFILAKTYCZNA

W dniu 4 czerwca 2019 r. uczennice 3 klasy gimnazjum: Lidia Konwińska i Michalina Maligrant wraz zaproszonymi do współpracy koleżankami z klasy 6d: Anną Aftyką i Bianką Zdanowicz zaprezentowały swój projekt gimnazjalny. Projekt pn. Bajka profilaktyczna „ Kocia historia” polegał na przygotowaniu przedstawienia teatralnego, poświęconego tematyce antynikotynowej. Autorem scenariusza spektaklu jest pani Marzena Kata – opiekun projektu.  Uczennice zadbały o dobór oprawy muzycznej, choreografię, kostiumy, rekwizyty, makijaże sceniczne i wcieliły się w bajkowe postacie, aby przybliżyć dzieciom skutki palenia papierosów. Przedstawienie zawierało treści promujące zdrowy styl życia, przedstawiało  alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego z rodziną. Spektakl pokazywany był dla uczniów naszej szkoły w budynku przy ul. Reymonta i Orzeszkowej oraz gościnnie w ramach współpracy w Przedszkolu Niepublicznym „Chatka Puchatka” w Zgorzelcu. Spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem - zarówno wśród przedszkolaków, dzieci jak i naszych nastolatków.

Marzena Kata