FESTYN RODZINNY

Dnia 8 maja 2019 roku w godz. 11.00 - 14.30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu miał miejsce Festyn Rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszego miasta i nie tylko. Festyn odbył się już po raz szósty i cieszył się dużym zainteresowaniem. O godz. 11.00 pani dyrektor Kinga Chuda - Jaworska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszką Kubacką przywitała przybyłych gości: Zastępcę Burmistrza Miasta Zgorzelec Pana Radosława Baranowskiego, Starostę Zgorzeleckiego Pana Artura Bilińskiego, Przewodniczącą Rady Miasta Zgorzelec Panią Katarzynę Murmyło, Przewodniczącą Rady Gminy Zgorzelec Panią Annę Rakoczy oraz podziękowała za wsparcie okazywane na co dzień szkole. Organizatorami imprezy była Rada Rodziców, rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, nauczyciele, zaś osobą prowadzącą była Pani Marzena Kata oraz Pani Danuta Konieczna. O oprawę muzyczną zadbał DJ Czesio - Czesław Bielecki.

W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć występy uczniów wszystkich klas. W programie festynu nie mogło zabraknąć piosenek w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, pokazów tanecznych, czy krótkich form teatralnych oraz recytacji wierszy. Przygotowano również turniej gier i zabaw ruchowych oraz mecz piłki nożnej, nauczyciele kontra rodzice uczniów, który wynikiem 7:5 wygrali rodzice. Przybyli goście mogli obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników z Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu oraz pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Trójcy. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie radiowozu policyjnego oraz porozmawiać z policjantami. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawił, iż każdy znalazł coś dla siebie. W ofercie festynu znalazły się również: sprzedaż ciast, gofrów, napojów, lodów oraz wiele innych stoisk gastronomicznych. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, gdyż losy rozeszły się w bardzo szybkim tempie. Na koniec został podsumowany szkolny konkurs - Liga Klas. Dowiedzieliśmy się, które klasy znalazły się w tym roku na podium.

Na poziomoe klas 1-5 szkoły podstawowej:

I miejsce - klasa 5c

II miejsce - klasa 1c

III miejsce - klasa 5a

Na poziomie klas 6-8 szkoly podstawowej oraz 3 gimnazjum:

I miejsce - klasa 3b gimnazjum

II miejsce - klasa 7b szkoły podstawowej

III miejsce - klasa 3a gimnazjum

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania pomysłodawców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Dziękujemy za współpracę Niepublicznemu Punktowi Przedszkolnemu „Chatka Puchatka” za występy Pani Triki Fiki oraz wypożyczenie maskotek postaci bajkowych. Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do organizacji festynu.

SPONSORZY FESTYNU RODZINNEGO:

• PARADOX
  • PASTWOWA STRAŻ POŻARNO - EPIDEMIOLOGICZNA
  • TOP - AGRO Sp z.o.o
  • DOM BROKERSKI "EM BROKES"
  • ISPORTOWY.PL - TOMASZ GÓRAL
  • ANNA KURTYCZ - SALON URODY
  • PIZZERIA "GATTO NERO"
  • IZABELA ZWIERZYŃSKA - USAŁUGI FRYZJERSKIE "POD WŁOS"
  • RESTAURACJA "BAZYLIA"
  • GALERIA URODY PRZY UL. IWASZKIEWICZA 29