WYCIECZKA DO LONDYNU

    W niedzielę 25 maja klasa 3a,3b oraz 7c, wraz z opiekunami, wyjechała na wycieczkę do Londynu. Pomimo długiej podróży, wszyscy byli bardzo podekscytowani rozpoczynającym się dniem w Wielkiej Brytanii.
   Codziennie rano uczestnicy wycieczki wyruszali na zwiedzanie stolicy Anglii, a wieczory i noce spędzali w domach brytyjskich rodzin. Zobaczyli, jak wygląda życie w innym państwie i mieli bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Spróbowali tradycyjnych potraw i spędzili cudowny czas na wyjątkowych rozmowach z gospodarzami. Każdego dnia przewodnik opowiadał mnóstwo ciekawostek na temat tego miasta. Zobaczyli między innymi: Piccadilly Circus, Covent Garden oraz China Town, w którym każdy poczuł się jak w odległej nam Azji. Podziwiali National Gallery ze wspaniałą kolekcją obrazów, British Museum ze słynnym kamieniem z Rosetty oraz Muzeum Historii Naturalnej. W planie wycieczki nie zabrakło również jednej z najbardziej znanych atrakcji Londynu - London Eye, skąd z wysokości 135 metrów uczestnicy wycieczki podziwiali panoramę miasta. Zobaczyli także Big Ben i Pałac Buckingham, a na Oxford Street każdy miał okazję zrobić zakupy. Po ogromnym mieście uczniowie poruszali się różnymi środkami transportu, między innymi słynnymi autobusami oraz zatłoczonym metrem.
   W czwartek 30 maja ciężko było rozstać się z angielskimi rodzinami. Dzięki dobrej organizacji wszyscy dotarli szczęśliwie do Polski. Każdy na długo zapamięta cudowną atmosferę wycieczki i z uśmiechem na twarzy będzie wspominał czas spędzony w stolicy Anglii.

Magdalena Ponarad