"AKADEMIA PANA BYKA" - AKCJA EDUKACYJNA DLA KLASY 1A i 1B

Przy okazji trwania akcji edukacyjnej "Akademia Pana Byka" dzieci z klas 1a i 1b mogły zwiedzić wnętrze ciężarówki, dowiedzieć się o pracy kierowcy oraz wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych przy tworzeniu korytarza życia. Obecnie trwają nagrania do nowego serialu Discovery Channel opowiadającego o pracy kobiet za kierownicą pojazdów ciężarowych - "Truckerki". "Akademia Pana Byka" to program skierowany do najmłodszych, którego celem jest edukacja bezpieczeństwa ruchu drogowgo. Głównymi zagadnieniami jest korytarz życia, zachowanie przed przejściem dla pieszych oraz w bezpośrednim otoczeniu pojazdów ciężarowych. Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Akademii Pana Byka" poświadczający uczestnictwo w programie, a do rąk każdej z wychowawczyń trafiły byczki Rzepetto, które będą przypominać dzieciom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Anna Zioła, Natalia Kubala