SPOTKANIE Z MISTRZEM OLIMPIJSKIM SZYMONEM ZIÓŁKOWSKIM

Dnia 29 listopada do naszej szkoły przyjechał Szymon Ziółkowski, który należy do najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów.W 2000 r. wywalczył złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Uczestniczył również w igrzyskach olimpijskich w Atlancie (1996), Atenach (2004), Pekinie (2008)Londynie (2012). W dorobku ma trzy medale mistrzostw świata, w tym tytuł mistrzowski wywalczony w Edmonton (2001). Szymon Ziółkowski jest sześciokrotnym rekordzistą Polski i czternastokrotnym mistrzem Polski seniorów. Na spotkaniu z klasami sportowymi 5a, 6a i 7d opowiedział o swojej karierze i nie tylko. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć najcenniejsze medale, a nawet potrzymać młot. Uczniowie na spotkanie przygotowali plakaty, a dziewczęta z klasy 7d nawet prezentacje multimedialną. Na koniec spotkania każdy z uczniów mógł zadać mistrzowi pytanie i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Jakub Ramulewicz (kl. 6a)