WYCIECZKA DO LASU - PRAWDZIWA LEKCJA PRZYRODY W KLASIE IC I ID

Dnia 22 października uczniowie klasy Ic i Id, wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do lasu. Przed wyjściem uczniowie przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez ulicę oraz zasady właściwego zachowania w lesie. Podczas spaceru obserwowali przyrodę i zachodzące w niej zmiany jesienią. Znakomicie odgadywali zagadki o tym, co można zobaczyć w lesie. Udało im się również zauważyć lisa, który wspinał się po skałkach oraz kaczki pływające po stawie. Zebrali piękne, kolorowe liście, które wykorzystali wykonując pracę plastyczną pt. „Suknia Pani Jesień”. Odpoczynek i zabawa na świeżym powietrzu sprawiła im wiele radości. Wycieczka była bardzo udana, zmęczeni, ale uśmiechnięci, wrócili do szkoły.

Natalia Kubala, Wioletta Zdanowicz