ZAJĘCIA W KLASIE 1C W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI - AKADEMIA LEŚNA

Czy istnieją drzewa starsze od dinozaurów? Uczniowie klasy Ic przygotowali prace plastyczne na temat tego, jak wyobrażają sobie pierwsze drzewo na świecie. Podczas zajęć zaprezentowali je i omówili. Obejrzeli film pt. "Najstarsze drzewa na świeci", poznali metody określania wieku drzewa ściętego (na podstawie liczby słoi, które możemy policzyć na przekroju drzewa u podstawy pnia) i rosnącego (przy użyciu zwykłego metra budowlanego lub krawieckiego). Dowiedzieli się również, gdzie rośnie najstarsze drzewo w Polsce. Jak się okazało, najstarsze drzewo rośnie niedaleko Zgorzelca, w Henrykowie Lubańskim - jest to drzewo z gatunku cis pospolity. Niektóre dzieci podczas wycieczki z rodzicami miały okazję podziwiać ten piękny okaz i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Po zajęciach uczniowie, z pomocą rodziców, wybrali drzewo rosnące w swojej okolicy i próbowali określić jego wiek. Wykonując zadanie, sfotografowali drzewo i zaprezentowali swoje pomiary.

Wioletta Zdanowicz