ZAJĘCIA KREATYWNE W KLASIE 1C - "BAJKOWE JASEŁKA"

Podczas zajęć kreatywnych przez kilka kolejnych lekcji uczniowie klasy Ic przygotowywali się do występu pt. „Bajkowe Jasełka” ucząc się recytacji przedzielonych ról. Wspólnie przygotowali dekoracje, stroje oraz potrzebne rekwizyty. Przedstawienie wywołało wiele emocji. W magiczną i bajkową scenerię wprowadziło nas dwóch konferansjerów. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, trzej królowie oraz pasterze. Pojawiło się również wiele postaci bajkowych tj. wróżki, Czerwony Kapturek i wilk, Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Kopciuszek i królewicz, macocha, Calineczka, Królowa Śniegu, Śnieżka i krasnoludki, które przybyły do stajenki powitać narodzone dziecię. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a kolęda „Cicha noc” dopełniła całość przedstawienia.

Wioletta Zdanowicz