REMONT BUDYNKU PRZY UL. REYMONTA

Niestety sytuacja, związana z pandemią koronawirusa wymusiła na nas funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Od 9.11.2020r. do 15.01.2021r. szkoła straszyła pustymi korytarzami i gabinetami. W tym czasie uczniowie klas I-III uczyli się zdalnie.
Jednak w budynku szkolnym działo się wiele. Dzięki staraniom i przedsiębiorczości Pani Kingi Chudej-Jaworskiej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu oraz wsparciu finansowemu Pana Rafała Gronicza Burmistrza miasta Zgorzelec, szkoła jest nie do poznania. Kamienne schody, niebezpieczne balustrady i szare ściany to już przeszłość.
Dziś w budynku jest kolorowo, bezpiecznie, świeżo i wesoło.
Do pełni szczęścia brakowało tylko uczniów.
I stało się - 18 stycznia uczniowie klas I-III pojawili się w szkole. Bezcenne było obserwowanie reakcji wchodzących do szkoły uczniów. Ich zachwyty, niedowierzanie, okrzyki....jak to....
Te zmiany na pewno będą cieszyły wszystkich przez wiele lat.