TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W dniach 22-26 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego. W ramach tego tygodnia, każdego dnia w szkole, czekały na uczniów ciekawe zadania i konkursy.

W poniedziałek:
- na drzwiach klas wieszaliśmy wcześniej wykonane plakaty nawiązujące do wydarzenia,
- rozmawialiśmy na temat języka ojczystego w nawiązaniu do cytatu:
"Bo błąd w mowie - to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać - to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język się smuci, choruje, gdy ludzie źle nim mówią".
- przeprowadziliśmy w klasach konkurs na MISTRZA KALIGRAFII

we wtorek:
- odbył się klasowy konkurs MISTRZ ORTOGRAFII,
- wykonaliśmy wspólnej krzyżówkę z wyrazami do zapamiętania lub wyjątkami w pisowni.

w środę:
-wykonaliśmy KOMIKS oraz rozmawialiśmy o jego charakterystycznych cechach.

w czwartek:
- pisaliśmy LIST do kolegi lub koleżanki, natomiast klasy I wykonały okładkę do lektury.

w piątek:
- odbyliśmy podróż z bohaterami książek- uczniowie przebrali się za ulubioną postać z bajki i opowiadali nam o niej.
Ponadto przez cały tydzień ogłoszone były ZACZYTANE PRZERWY – zapraszaliśmy i zachęcaliśmy uczniów do czytania swoich ulubionych książek podczas przerw.