"BRZYDKIE KACZĄTKO" - LEKTURA W PUDEŁKU W KLASIE 3A

Podczas czytania baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” dzieci gromadziły przedmioty, które kojarzyły im się z jej treścią. Kartonowe pudełka zamieniły w baśniowy świat, gdzie wśród zarośli można dojrzeć kaczkę wysiadującą jajka, pływające po stawie kaczątko lub piękne łabędzie. Niektóre przedstawiają sceny z wiejskiego podwórka, gdzie kaczątko nie było tolerowane przez inne zwierzęta. W pudełkach znalazły się: rysunki, figurki z plasteliny, ptasie gniazda, skorupki jajek, łabędzie origami, figurki Lego, rośliny. Dzieci wykazały się pomysłowością i udowodniły, że znają treść lektury. Baśń o brzydkim kaczątku dostarczyła nam wielu wzruszeń. Wynieśliśmy z niej bardzo ważną naukę - każdy z nas jest wyjątkowy, a różnice pomiędzy nami sprawiają, że świat jest piękniejszy!
Małgorzata Marek-Konopska, Katarzyna Górska