ZDROWE ODŻYWIANIE TO PODSTAWA - SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY 2C Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

Dnia 06.10.2021 r. odbyło się spotkanie edukacyjne z panią pielęgniarką. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom piramidę żywieniową oraz koło witaminowe. Objaśniła, że zdrowa żywność to wszelkie produkty spożywcze, potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb pokarmowych człowieka. To przede wszystkim owoce i warzywa, wszelkie produkty bogate w witaminy i inne składniki, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Serdecznie dziękujemy pani Bożenie za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Uczniowie klasy 2c z wychowawcą