ZAJĘCIA W KLASIE 2C W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI - MUZYKA. DO CZEGO INSPIRUJĄ NAS DŹWIĘKI?

Na kolejnych zajęciach zastanawialiśmy się, ile pomysłów mieści się w głowie? Po projekcji filmu rozmawialiśmy na temat kosmosu, podróży w kosmos, zastanawialiśmy się, czy istnieje życie na innych planetach oraz jak moglibyśmy umyć zęby na jednej z tych planet, gdyby nie było tam wody. Podczas zabawy ruchowej, kiedy lądowaliśmy na nowo odkrytych planetach, wymyślaliśmy bardzo ciekawe i oryginalne nazwy dla nowych planet: Planeta Przyjaźni, PI, Roblo, Serduszkowo, Trapscamp. Pracując w dwóch zespołach stworzyliśmy wysokie wieże kosmiczne z rolek papierowych. Wspólnie wymyślaliśmy sposoby łączenia rolek, aby wieża była ja najwyższa oraz utrzymywała pion. Kolejnym ćwiczeniem kreatywność było wymyślanie nietypowego zastosowania  przedmiotu wylosowanego  z „Kuferka skarbów”. I tak okulary przeciwsłoneczne przekształciły się w maskę do spania, gąbki w zatyczki do uszy, łyżka w lusterko, a korek w pieczątkę. Podczas zajęć mieliśmy wiele okazji do podejmowania współpracy oraz dzielenia się swoimi pomysłami. Podsumowując nasz zajęcia, wspólnie doszliśmy do wniosku, że twórcze myślenie pomaga w rozwiązywaniu wielu życiowych trudności i problemów.

Wioletta Zdanowicz