19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

Jak co roku, przez 19 pierwszych dni listopada, nasza szkoła, we współpracy  z innymi organizacjami i instytucjami, brała udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W tym roku szkoła przystąpiła do akcji we współpracy z Fundacją po Drugie i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
    Klasy 1-4 aktywnie uczestniczyły w kampanii poprzez zrobienie prac plastycznych, plakatów propagujących akcję, tablic informacyjnych, pogadanek w klasach. Uczniowie uczestniczyli także w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację po Drugie pod hasłem - KROK W STRONĘ ŻYCZLIWOŚCI. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu:)

Edyta Tymińska