ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU UNIWERSYTET DZIECI. JAK WYTAŃCZYĆ MUZYKĘ?

Dnia 3 marca 2022 r. uczniowie klasy 2c zrealizowali kolejny scenariusz UD „Jak wytańczyć muzykę?”. Na początku wspólnie zastanawiali się, czy można tańczyć bez muzyki? Potem obejrzeli film pt. „Co może być przyjemne w tańcu?” Doszli do wniosku, że w tańcu przyjemność sprawia nam taniec z drugą osobą, wyrażenie siebie, rozładowanie energii oraz relaks. Kolejnym krokiem był taniec uczniów do fragmentów różnej muzyki. Okazało się, że kiedy uczniowie usłyszeli swoją ulubioną muzykę, odważniej zaczęli wymyślać swoje kroki i układy taneczne. Dzieci przekonały się, że do tego samego utworu, każdy może poruszać się inaczej, a taniec bardzo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Podczas tańca wydzielane są endorfiny - czyli hormony szczęścia, taniec dodaje nam pewności siebie, poprawia koordynację ciała oraz naszą sylwetkę.