ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Główne obchody mają miejsce w Paryżu, ale i w naszej szkole pojawiła się inicjatywa uhonorowania tego święta. Uczniowie  naszej szkoły wzięli udział w zajęciach czytelniczych poświęconym poezji, w trakcie których odczytali wybrane wiersze różnych poetów. Oprócz czytania, uczniowie w trakcie zajęć bawili się słowem, szukali rymów, zastanawiali się nad znaczeniem poezji w codziennym życiu. Jednak największą frajdę sprawiło wszystkim uczestnikom zajęć układanie wierszy z wyciętych wyrazów i fraz z gazet. Wszystkie podjęte działania miały na celu zachęcić uczniów do czytania poezji.