DOGOTERAPIA - TERAPIA Z UDZIAŁEM PSÓW

Dnia 1 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z dogoterapii, czyli terapii z udziałem psów. Uczniowie klas I-III przywitali specjalnych gości- Panią Anettę Adamowicz wraz ze swoim pudelkiem Fajką. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych zabawach z psem pozwalających niwelować lęk przed zwierzęciem, uczących rozpoznawania emocji swoich i zwierzęcia.  Takie spotkania z udziałem czworonożnego przyjaciela pozwalają nawiązywać lepsze relacje z rówieśnikami, stymulować zmysły i uczyć się samodyscypliny. Obecność psa na zajęciach sprawiła dzieciom dużo radości i wyzwoliła spontaniczne reakcje.
Na zakończenie zajęć uczniowie wręczyli podziękowania dla Pani Anetty, a Fajka została obdarowana pysznymi przysmakami.