SPOTKANIE Z BURMISTRZEM

Realizując tematykę z cyklu „Poznajemy różne zawody” dzieci z klasy II C wraz z wychowawcą p. Wiolettą Zdanowicz zaplanowały wizytę u Burmistrza naszego miasta. Spotkanie odbyło się w 8 czerwca 2022 r. i było wspaniale zorganizowane, a Pan Burmistrz Rafał Gronicz i jego pracownicy byli doskonale do niego przygotowani. Wizyta rozpoczęła się od powitania wszystkich dzieci w gabinecie, w którym na co dzień pracuje Burmistrz. Uczniowie mieli okazję usiąść przy stole konferencyjnym a także na fotelu włodarza miasta. Z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po pięknym gabinecie. Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go swoimi ciekawymi i dociekliwymi pytaniami. Pan Rafał Gronicz cierpliwie, rzetelnie i w sposób ciekawy na nie odpowiadał. Podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi mieszkańcami miasta, ponieważ to oni są naszą przyszłością i szansą na dalszy rozwój naszej małej ojczyzny – Zgorzelca.
W trakcie wspólnej wędrówki po urzędzie wszyscy pracownicy okazywali naszym dzieciom swoje zainteresowanie, byli bardzo mili i serdeczni. Odwiedziliśmy gabinety Zastępców burmistrza, Skarbnika oraz „Salę Ślubów”. Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze. Na koniec dzieci podziękowały za spotkanie i ciekawą lekcję, dzięki której poszerzyły swoją wiedzę na temat zadań i odpowiedzialności jaką pełni burmistrz na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców.
Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Rafałowi Groniczowi za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę.