PLAC ZABAW NAD ZALEWEM CZERWONA WODA W ZGORZELCU JUŻ GOTOWY!

    Plac zabaw nad zalewem Czerwona Woda to jedyne takie miejsce na mapie Zgorzelca. Wykonany w stylu Natural Play oferuje nowoczesne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Zgorzelca będą mieli okazję wypróbować miejsce do zabaw już w sobotę (3.09) podczas sportowego pikniku.

    Plac zabaw, który powstał w pobliżu zalewu Czerwona Woda został wykonany według koncepcji Natural Play. Największym jego walorem są naturalne elementy: drzewa, krzewy, kwiaty i byliny, naturalne podłoże, mnóstwo drewna i głazy. W otoczeniu kamieniołomów i zieleni miejsce prezentuje się niezwykle.

    Miejsce do zabaw jest naturalnie podzielone na dwie strefy zabaw – dla dzieci małych (0-6 lat) oraz dla dzieci większych i młodzieży (7-16 lat). Mogą one korzystać m.in. z lasu wspinaczkowego, huśtawek, karuzeli, belki i pieńków do balansowania, zjeżdżalni.

    Całkowita wartość placu zabaw to 322.813,05 euro. W ramach kolejnego etapu projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego” uzyskano dofinansowanie na ten cel w wysokości 274.391,09 euro.

    Piknik na nowym placu zabaw już w sobotę 3 września w godz. 11:00-15:00 na zalewie Czerwona Woda odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego nowy plac zabaw wykorzystujący naturalne materiały i ukształtowanie terenu zostanie otwarty i będzie mógł w pełni zaprezentować swoje walory.

W programie wydarzenia przewidziano:

  • biegi terenowe z przeszkodami dla dzieci 6-11 lat z podziałem na 3 kategorie wiekowe i trasami o długości 300 metrów, 600 metrów i 1200 metrów (organizatorzy zapewniają pakiet startowy dla uczestników, na który składają się numer startowy, medal, dyplom, baton, butelka wody i poczęstunek, a także nagrody dla najlepszych),
  • strefę gier sportowych dla dzieci (m.in. mini gry w piłkę nożną, rzuty do kosza, rozgrywki w badmintona),
  • strefę gier podwórkowych (m.in. cymbergaj, kapsle, klasy, Kubba, Mölkky).

    Piknik rodzinny organizowany jest w ramach projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap V”.